Potisk ručním sítotiskem

Sítotisk je nejstarší a nejpoužívanější metoda využívaná zejména k potisku textilu a pracovních oděvů, např. pro umístění loga na tričkách, polokošilích, mikinách apod. Touto metodou se přes šablonu (síto) protlačuje barva přímo na textil, přičemž každá barva se nanáší zvlášť. K tisku používáme vodou ředitelné barvy, které disponují vysokou kvalitou. Díky nim si potisk zachovává stálou barevnost, dlouhodobou odolnost, pružnost a ostrost. Tato technologie je vhodná k potisku bavlněných i polyesterových textilií, dárkových tašek, papíru, plastických hmot aj. Tiskneme jak na naše vlastní zboží, tak na to Vámi dodané.

Reklamní předměty a bannery

Zajišťujeme potisk a výrobu reklamních a propagačních předmětů, jako jsou reklamní propisky, odznaky, klíčenky, čepice, samolepky, kalendáře a další drobné zboží.

Polep řezanou a tištěnou grafikou

Texty a grafické motivy jsou vyřezány buď prostřednictvím řezacího plotru z jednobarevných samolepících fólií nebo vytištěny na tiskovém plotru na samolepící fólii chráněnou laminací nebo tisknout přímo na PVC desku. Samolepící fólii lze aplikovat na různé materiály s hladkým povrchem. Řezaná i tištěná grafika se dá libovolně kombinovat. Nabízíme polepy z průhledné okenní fólie One Way Vision nebo Contravision. Polep výloh, automobilů včetně změny barvy karosérie pomocí autofólie (tzv. colorchange). Životnost polepu závisí na typu použité folie a pohybuje se v rozmezí 2-10 let.

Příprava grafiky

Předlohy pro potisk posílejte nejlépe ve formátu CDR, AI nebo PDF s fonty v křivkách. Pokud máte předlohu v PSD nebo ve formátu JPG, měla by být v takovém rozlišení, aby i při zvětšení byla schopná tisku. Optimálně 300 dpi při velikosti 1:1. Pokud bude umístění potisku na trička nestandardní, pošlete i náhled umístění tisku. Nemáte-li předlohy pro tisk vlastních triček, nabízíme zpracování grafických návrhů.

Výběr materiálu

Gramáž textilu se pohybuje od 140 g/m2 maximálně do 220g/m2. Trika s nižší gramáží než 140g/m2 nejsou vhodná pro potisk a nevydrží ani několikeré praní. Čím vyšší gramáž, tím je triko hutnější, hustší, těžší, méně průhledné a také pevnější. Gramáž ovlivňuje cenu triček. Jako materiál pro trika se používá zpravidla 100% česaná bavlna, nebo bavlna s malou příměsí umělých vláken.